Spotkanie studentów z pracownikiem Służby Więziennej

• 19 stycznia 2018

Z inicjatywy Koła Naukowego Prawa Karnego odbyło się spotkanie w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie. Pracownik Służby Więziennej oprowadził studentów po terenie zakładu oraz udzielił odpowiedzi na wiele pytań.
Dużym zaskoczeniem dla studentów była informacja, że więźniowie z zakładu karnego typu półotwartego pracują poza więzieniem. Często dojeżdżają do pracy np. komunikacją miejską. Osadzeni mogą również rozwijać swoje talenty, np. rysują, malują, zajmują się stolarką. Więźniowie na terenie zakładu świętują ze swoimi bliskimi Dzień Dziecka, Dzień Matki czy Dzień Ojca. Osadzeni spotykają się także z ludźmi świata sportu, muzyki. Za murami zakładu byli m.in. Otylia Jędrzejczak, Krzysztof Włodarczyk, Tomasz Gollob, zespół "Dżem".